ג'ו ביידן: "אנחנו לא רוצים מלחמה קרה חדשה", אומר נשיא ארה"ב ביידן בהתייחסו לסין

ניו יורק: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נאם לראשונה בעצרת הכללית של האו"ם. בנאומו תיאר ביידן את עתידה של הדיפלומטיה האמריקאית. אמריקה לא תהיה עוד הסיבה למלחמה הקרה השנייה. הוא גם העביר את המסר של הקלת המתחים עם סין ורוסיה. נשיא ארה"ב הבהיר את עמדתו בנוגע לנגיף הקארונה, טרור, אפגניסטן ואיראן.

קורונה נותנת כבוד למתים

ביידן נאם בעצרת הכללית ה -76 של האו"ם. הוא ספד לאזרחים שמתו מנגיף הקורונה. איבדנו כל כך הרבה בזמן הזה של כאב גדול ואפשרויות יוצאות דופן. כ -4.5 מיליון בני אדם מתו ברחבי העולם. כל מוות הוא צער אישי. אבל האבל שלנו הוא זיכרון של אנושיות ועבודה משותפת. הביטחון, השגשוג, החופש שלנו שזורים זה בזה. "עלינו להמשיך לעבוד יחד כפי שעשינו בעבר", אמר ביידן.

אנו מתמודדים עם איום הטרור. סיימנו 20 שנות עימות באפגניסטן. ביידן טען גם כי הדלת החדשה לדיפלומטיה תיפתח ברגע שהמלחמה תסתיים. ביידן דיבר גם על ה- Quad, המורכבת מהודו, ארצות הברית, יפן ואוסטרליה. "הרחבנו את השותפות Quad לטפל בביטחון בריאות, שינויי אקלים ואתגרים טכנולוגיים מתפתחים", אמר.

לא ניתן להביס נגיפי קורונה או צורות עתידיות שלהם באמצעות נשק. אבל מדע קולקטיבי ורצון פוליטי יכולים לגרום לזה לקרות. עלינו להגדיל את זמינות הטיפולים כדי להציל חיים ברחבי העולם. בעתיד הקרוב, עלינו ליצור מנגנון חדש למימון שירותי בריאות עולמיים, הוא פנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *