6 אסירים ביטחוניים ברחו מכלא גלבוע דרך מנהרה

האסירים נמלטו בלילה מבית הסוהר שנחשב לאחד השמורים במדינה. אחד האסירים הוא המחבל זכריה זביידי, ו-5 האחרים הם פעילי ג'יהאד אסלאמי. כוחות משטרה וצה"ל הוזעקו למקום, ומבצעים סריקות באמצעות מסוק ורחפנים. בקיבוצים באזור פנו לתושבים לסייע בסריקות | עדכונים שוטפים
שישה אסירים ביטחוניים ברחו הלילה (שני) דרך מנהרה שחפרו מבית הכלא גלבוע שבצפון. כוחות משטרה וצה"ל הוזעקו למקום, והם לפי שעה מבצעים סריקות בין היתר באמצעות מסוק ורחפנים. חמישה מהם הינם פעילי הג'יהאד האסלאמי ואחד מפת"ח, וכן בהם המחבל זכריה זביידי. לפי החשד, הם קיבלו סיוע חיצוני והם ברחו כשהם חמושים. כוחות גדולים של צה"ל ויחידה מיוחדת הוקפצו למרחב ג'נין כדי לאתר את האסירים הביטחוניים, ובמקביל הוקמו מחסומים ברחבי החטיבה המרחבית מנשה. כמו כן, צה"ל מעבה כוחות בגבול ירדן כדי לשלול אפשרות בריחה בנתיב זה, ולוחמים מבצעים סריקות רגליות בגבול. התקרית שקרתה באחד מבתי הסוהר השמורים ביותר בישראל החלה סמוך לשעה 03:25, רק לאחר שחקלאים באזור זיהו דמויות חשודות בשטח והודיעו למשטרה. בעקבות הדיווח במשטרה יצרו קשר עם שב"ס, שרק אז גילה כי ששת האסירים – שכולם כלואים באותו תא – נמלטו. זאת, בעוד שלושה מהם מוגדרים כבעלי סיכון גבוה לבריחה.
משב"ס נמסר כי נסיבות האירוע נמצאות בבדיקה. המשטרה הודיעה כי כוחות גדולים פתחו בחיפושים בשיתוף שב"כ. קציני הביטחון בישובי הסביבה עודכנו בבריחה ומחסומים הוצבו בדרכים. חפ"ק אחוד הוקם במקום לניהול האירוע. במקביל, רכזי ביטחון בקיבוצים באזור פנו לתושבים לסייע בסריקות בתוך היישובים. גורם ביטחוני בכיר אמר כי מדובר בשרשרת של מחדלים חמורים ביותר. "איך חפרו מתחת לאף של סוהרים באחד מבתי הכלא השמורים בארץ? לא סתם בחרו לכלוא את זביידי דווקא שם. אי אפשר לשאת בתא אפילו כפית, אז איך חפרו? יש איסור על כניסה של מתכות לתוך התא – אז לאםן נעלם החול של החפירות. ואיך ניהלו שיחות סלולר מהכלא? כל המערכת הביטחונית נמתחת לנהל את המצוד. במקביל, מתנהלות הערכות מצב בין שב"כ לשב"ס על המתנהל בכלא רמון ששם יש ריכוז גדול של אסירים ביטחוניים כבדים". למרות התקרית החריגה, סמוך לשעה 07:00 לא נראו כי מתבצעות סריקות משמעותיות באזור הכלא עצמו, ובשטח שמקיף אותו לא נכחו כוחות משטרה, גששים ולא הוקומו מחסומים. הכבישים לא נחסמו והתנועה זרמה כשורה. מעט אנשי שב"ס נצפו מחוץ לכלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *