עשרות אלפי צעירים בדרך לפאנג'ויה באילת: "יש כדורגל והופעות, מה רוצים מאיתנו?"

בצל האזהרות של אלרעי פרייס והחשש מאירוע הדבקה המוני, המוני סטודנטים מגיעים לפסטיבל השנתי. בשלושת הימים הקרובים ירקדו בצפיפות במסיבות בבתי מלון ובחופי הים, ולצד הדיפת הביקורת, הדאגה מתחילה לחלחל בקרב המשתתפים: "יש פקקים מטורפים, זה יהווה בעיה לתחלואה"
עשרות אלפי סטודנטים יגיעו היום (חמישי) לפסטיבל הענק "פאנג'ויה" באילת, בצל החשש שפורסם בוואלה! מכך שיהפוך לאירוע הדבקה המוני. באי הפסטיבל, שחלקם קנו כרטיסים זמן רב מראש, לא נרתעו מהאזהרות של ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, והמארגנים אף הם סירבו לבטל בטענה שהתו הירוק יספיק למניעת התפשטות הנגיף בקהל הצפוף. "הגענו עכשיו לאילת, ובנסיעה לכאן לכיוון המלונות יש פקקים מטורפים, יש מלא אנשים, העומסים מתחילים להיווצר גם במלון והשעה היא רק 11:00 בבוקר", סיפרו מני בנין ודניאל נוח, סטודנטים במכללת חולון מראשון לציון. "הולך להיות פה אירוע שיהווה כנראה בעיה לתחלואה. לפי הערכות ששמענו יגיעו לכאן 25 אלף איש".
ואולם, החשש האמיתי מהדבקה לא מונע מהמשתתפים להדוף את הביקורת. "התבקשנו לשלוח תו ירוק לפני שנרשמנו וגם פה בדקו שיש לנו תו ירוק. למרות שיודעים על הפסטיבל הזה במשך כ-3-4 חודשים יש פה תרבות 'בדיעבד' במדינה. לילה לפני ב-20:00 פתאום בכל מהדורות החדשות נזכרים לדבר על זה". "אם היו חושבים שזאת אכן בעיה איפה כולם היו לפני? התחלואה עולה כבר כמעט חודשיים", המשיכו. "יש מסיבות. יש הופעות של עומר אדם, יש משחקי כדורגל. האירוע הזה עומד בסטנדרטים של התו הירוק ומרגיש שיש פה התלבשות ספציפית על האירוע. צריך להזכיר שיש פה רק אוכלוסייה מחוסנת".
תושבי העיר הדרומית תיארו פחד מהיעדר אכיפה של תקנות הקורונה. "אני מרגיש פחד", הודה אורי שיש, תושב העיר שעובד כנהג מונית. "אילת היום עיר אדומה. לדעתי, אחרי הפאנג'ויה אנחנו נהיה עיר שחורה. אני עובד כבר 30 שנה בתור נהג מונית באילת, אני יודע בדיוק מה קורה בעיר הזאת. אף אחד לא יאכוף את זה, זה לא מעניין אף אחד. אני לא מאמין שיבדקו". לדבריו, "אנשים יתערבבו אחד עם השני, יבואו לקניונים ויעלו למוניות, ולאט לאט נגיע למצב של מתים בעיר – ורק אז כולם יתעוררו. אני מבין שכלכלה זה לפני הכל כי אנחנו מחוסנים, אבל זה נהיה מוגזם. הצעירים כבר הגיעו, הם מסתובבים בעיר. הם יהיו בין 800 לאלף בכל בריכה, בצפיפות". לעומת מני ודניאל, אורי אמר כי הוא "לא מרגיש בינתיים שיש פקקים בעיר, הרוב מגיעים בטיסות".
אלרעי פרייס תקפה אתמול את הפסטיבל במכתב חריג. "הסיכון להדבקה המונית הינו גבוה ואיתו גם הסיכון למשך הפצה משמעותית של תחלואה במדינה עם חזרתם של הסטודנטים לבתיהם", כתבה. "באירוע הפאנג'ויה המתוכנן באילת עתידים להגיע סטודנטים רבים מכל רחבי הארץ למספר ימים של מסיבות, בהן אלפים רבים באים במגע זה עם זה במסיבות שונות ללא שמירה על מסיכה וריחוק חברתי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *